На початку грудня 2015 року в ефірі Першого Національного телеканалу вийшов черговий випуск програми “Про головне” на тему «Подолання найбільшої біди українського православ’я – його розділення». Думками з цього питання поділився настоятель Спасо-Преображенського собору митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.
Розповідаючи про позицію Блаженнішого Митрополита Володимира стосовно розділення українського православ’я, владика зазначив: «Блаженніший говорив неодноразово, що «Церква буде єдиною, але, нажаль, вже не при мені». Він чітко розумів, що цей процес довгий і тривалий. Чим він повинен завершитися? Єдністю. Він завжди говорив, що «для мене статус , який матиме Церква – не важливий. Для мене важливо, щоби ми, рідні брати, не сварилися в рідній хаті». Щодо проблематики розколу, Блаженніший казав, що «ми не можемо спокійно дивитися, коли частина наших братів знаходиться поза спасительною огорожею Церкви. Ми повинні покладати всі зусилля, аби поєднатися і бути єдиними»».
Митрополит Олександр також висловив власні погляди стосовно переспетив діалогу та єдності українських церков: «Сам по собі процес єднання повинен визріти спочатку в наших головах, серцях, і в ідеалі, повинен бути ініційованим усіма нами – як верхами, так і низами. Якщо ми не матимемо в своєму серці віри, надії та любові, тоді всі наші потуги, які б ми не робили до механічного поєднання того, що розділене, не матимуть успіху. Можна зшити частини покривала, але не можна поєднати людські душі і серця, коли вони не мають бажання об’єднатися у любові у Христі».
Повну програму можна переглянути на сайті Першого Національного.
Передача “Про головне” – це дискусія на гарячі теми, оцінка головних подій, що відбуваються в Україні сьогодні і зараз. У кожному новому випуску програми ведучий Олесь Терещенко разом із запрошеними до студії гостями обговорює найважливіші питання і факти, що хвилюють звичайних українців.