Сьогодні, 20 квітня, на площі перед дзвіницею Спасо-Преображенського собору у Єлизаветинському парку встановили перший в світі пам’ятник Митрополиту Володимиру (Сабодану). Блаженніший Владика сидить, відпочиваючи, у богослужбових ризах, правиця піднята для благословення, ліва рука покладена на розкриту книгу Святого Письма. Постать Митрополита виточена з граніту; обличчя, руки та хрест на митрі вилиті з бронзи. Ідея виготовлення і встановлення пам’ятника належить ктитору Спасо-Преображенського собору Ігоря Лисова. Скульптор Юрій Левченко працював над художнім рішенням та виготовленням пам’ятника близько дев’яти місяців.
“Я особисто дуже вдячний майстерності митців, які виготовили скульптуру на такому найвищому рівні. Свого часу я особисто взяв на себе відповідальність зробити цей пам’ятник, щоб увічнити для нащадків постать Блаженнішого. Це єдина свята людина, яку я знав особисто”, – каже Ігор Володимирович Лисов.
Пам’ятник виточено з цілісної глиби граніту, яка важила дев’ять тон. Камінь привезено з Черкаської області. Після обробки камня пам’ятник важить 2,6 тони.
На переконання ктитора, майстрам вдалось виконати унікальне завдання: гармонійно поєднати в одній цілісній скульптурній композиції граніт і бронзу. Але найголовніше – це вираз обличчя Блаженнішого, який влучно передає емоції і характер цієї найвеличнішої постаті в українському Православ’ї. “Він був надзвичайно щирим, дуже милосердним, але водночас мав надзвичайно тверду, непохитну позицію щодо принципових питань”, – згадує ктитор про свої враження від спілкування з Блаженнішим.

На фото (справа наліво): ктитор Ігор Лисов, благочинний прот. Валерій Кравець, скульптор Юрій Левченко, Дмитро Денисенко.
За свого життя Блаженніший Володимир дуже багато зробив для того, щоб надихнути життя громади Спасо-Преображенського собору. Чимало святинь собору подаровані особисто блаженноспочилим Предстоятелем. Приклад його відданості Богові та любові до людей надихає і сьогодні ктитора і священнослужителів, які бережуть і свято вшановують пам’ять про Блаженнішого.
Пам’ятник наразі задрапірований. У Вербну неділю, 24 квітня, його буде урочисто відкрито після Божественної літургії.
Пам’ятник поставлено перед дзвіницею, на першому поверсі якої розташований музей Блаженнішого Митрополита Володимира. Разом із архітектурою дзвіниці та водограєм (на стіні дзвіниці за скульптурою) пам’ятник створює завершений архітектурний ансамбль. Постать владики звернена до площі, по який ходять люди до храму, а у робочі дні поспішають до метро. Блаженніший благословляє парафіян та всіх людей, що проходять повз нього, на добрі справи. “Поспішайте робити добро”, – любив повторювати він.
Це перший в Україні і світі повний пам’ятник Блаженнішому Володимиру. Погруддя Митрополита Володимира можна побачити в Хмельницькому.
Пам’ять про нашого блаженноспочилого Владику нехай буде вічною!


Такое событие! К ПАСХЕ! Слава Богу за всё! Очень хочется наяву поклониться вечноживому БЛАЖЕННЕЙШЕМУ ВЛАДИМИРУ!!!