Вчора, у понеділок 11 квітня, ктитор Спасо-Преображенського собору Ігор Лисов і благочинний собору протоієрей Валерій Кравець побували у Чорнобильській зоні відчуження разом із єпископом Бородянським Варсонофієм (Столяром). Це була ознайомча поїздка до тридцятиріччя аварії на Чорнобильській АЕС. Про те, як у зоні відчуження поступово відроджується духовне життя, гостям розповів Поліській благочинний протоієрей Іоан.
Ігор Володимирович і отець Валерій побували в єдиному діючому православному храмі Чорнобиля – на честь пророка Іллі. Тут встановлено меморіальну дошку про відродження богослужбового життя з 2003 року з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира (на фото праворуч).
Поруч з Іллінською церквою в Чорнобилі встановлено гранітного хреста в пам’ять про всіх загиблих від страшної трагедії (на фото ліворуч).
В одному з колишніх сел у зоні відчуження Ігор Володимирович і отець Валерій побачили руїни старообрядницького монастиря на честь Казанської ікони Божої Матері. Голі та місцями зруйновані стіни – це все, що лишилося сьогодні від монастирської церкви.
В селі біля цього храму були келії монашок.
Цього хреста (на фото нижче) в полі встановили в пам’ять про село, яке було спалене декілька років тому при пожежі в зоні відчуження.






