Духовне життя у Чорнобильській зоні відчуження поступово відроджується

Вчора, у понеділок 11 квітня, ктитор Спасо-Преображенського собору Ігор Лисов і благочинний собору протоієрей Валерій Кравець побували у Чорнобильській зоні відчуження разом із єпископом Бородянським Варсонофієм (Столяром). Це була ознайомча поїздка до тридцятиріччя аварії на Чорнобильській АЕС. Про те, як у зоні відчуження поступово відроджується духовне життя, гостям розповів Поліській благочинний протоієрей Іоан.

12987913_10205650905543892_434604997_n

12992311_10205650905903901_1397037989_nІгор Володимирович і отець Валерій побували в єдиному діючому православному храмі Чорнобиля – на честь пророка Іллі. Тут встановлено меморіальну дошку про відродження богослужбового життя з 2003 року з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира (на фото праворуч).

12980561_10205650905583893_1528950456_nПоруч з Іллінською церквою в Чорнобилі встановлено гранітного хреста в пам’ять про всіх загиблих від страшної трагедії (на фото ліворуч).

В одному з колишніх сел у зоні відчуження Ігор Володимирович і отець Валерій побачили руїни старообрядницького монастиря на честь Казанської ікони Божої Матері. Голі та місцями зруйновані стіни – це все, що лишилося сьогодні від монастирської церкви.

12966013_10205650903823849_1826081527_n 12969364_10205650904583868_1626223976_n 12966325_10205650903983853_639437251_n

В селі біля цього храму були келії монашок.

12968532_10205650905623894_225282169_n

Цього хреста (на фото нижче) в полі встановили в пам’ять про село, яке було спалене декілька років тому при пожежі в зоні відчуження.

12966201_10205650905423889_1412517563_n

12980523_10205650906023904_1620854174_n

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *