П’ята неділя Великого посту присвячена пам’яті преподобної Марії Єгипетської – вельми шанованої пустельниці і аскетки. Її життя є прикладом того, як із глибини гріха і розпусти можна піднятися на висоти святості, підкреслив сьогодні, 17 квітня, на проповіді митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, який очолив відправу Божественної літургії в нашому соборі.
Марія народилася в Єгипті, але вже у дванадцять років пішла з дому до Олександрії, де віддалася нестримній розпусті. Сила похоті була настільки великою, що вона навіть не брала гроші за розпусту, віддаючи перевагу життю у злиднях. Так пройшло 17 років. Якось вона вирішила відправитися до Єрусалиму з групою прочан, але не для того щоби поклонитися святиням, а щоби вловити більше душ у свої сіті. Під час свята Воздвиження Хреста Господнього цікавість потягла її до храму, проте незнана сила не дозволила їй переступити поріг церкви. Настрашена, вона звернулася з молитвою до Пресвятої Богородиці, вимолила Її допомогу і віддалилася до Йорданської пустелі — молитися про прощення своїх гріхів. Сімнадцять років вона замолювала свої неподобства, спокушувалася спогадами, спокусами в думках та нападами злих духів. Три хлібини, що чудесно живили її усі ці роки, закінчилися, одяг зітлів, але сила Божа не залишила грішницю, що розкаялася. Повне усамітнення, молитва, піст, сльози, смиренне терпіння негараздів і бід перетворили її у праведницю. Сорок вісім років жила вона у пустелі і померла близько 421 року.
«Стояння Марії Єгипетськїй», коли у храмах читається Великий покаянний канон Андрія Критського і житіє преподобної Марії, написане від імені єдиного свідка кінця її подвигів – преподобного Зосими – здійснюється у середу ввечері на п’ятому тижні Великого посту. Цього дня відправу богослужіння в нашому соборі також очолював митрополит Олександр.
Недільне богослужіння транслювалося наживо на нашому сайті та на національному телеканалі “Перший Ukraine”.
(Відео буде доступне для перегляду після обробки на сервері)







