Сьогодні, 24 квітня, у день свята Входу Господнього до Єрусалиму, у Єлизаветинському парку на площі Спасо-Преображенського собору митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр і ктитор собору Ігор Лисов урочисто відкрили перший в Україні пам’ятник Блаженнішому Митрополиту Володимиру.
“Нам випала велика честь увіковічити пам’ять людини, яка зробила величезний внесок у розбудову Української Православної Церкви. Я переконаний, що Митрополит Володимир є святою людиною і неодмінно буде визнаний таким усією Церквою”, – сказав Ігор Володимрович Лисов на відкритті пам’ятника. Він також висловив сподівання, що бронзові руки фігури Блаженнішого Владики будуть блищати від дотиків людей, що вшановують пам’ять блаженноспочилого Предстоятеля.
Перед освяченням пам’ятника митрополит Олександр, архієпископи Білогородський Микоолай (Грох) і Макарівський Іларій (Шишковський), єпископ Бородянський Варсонофій (Столяр), духовенство собору і гості відслужили заупокійну літію за спочилим Митрополитом Володимиром.
Після відкриття композиції митрополит Олександр разом з Ігорем Володимировичем, духовенством, прихожанами та гостями поклали квіти до підніжжя пам’ятника «великому сину Українського народу», – як зауважив у своєму слові владика Олександр.
“Мені приємно, що наша компанія “Ліко-Холдинг” долучилася до виготовлення цього унікального пам’яника”, – зазначив Ігор Лисов. З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Київського і всієї України Онуфрія владика Олександр вручив церковні нагороди людям, що потрудилися заради виготовлення і встановлення пам’ятника Блаженнішому Володимиру.

Орденами святого благовірного князя Ярослава Мудрого нагороджені керівники підрядних організацій Олександр Кучер, Олександр Руханський і Андрій Орищин. Орденами преподобного Феодосія Печерського нагороджені каменярі Петро Нестер і Олександр Пінчук. Грамотами Предстоятеля відзначені виконроби Олег Данилюк, Андрій Гордійчук і Володимир Пилипенко.
Як ми повідомляли, ініціатива вшанування пам’яті Блаженнішого Владики в монументальній скульптурі належить ктиторові собору Ігорю Лисову. Автор художнього рішення з граніту і бронзи – художник Юрій Левченко. Його майстерність можна оцінити, зайшовши до Спасо-Преображенського собору – саме він виконав унікальні мозаїчні полотна собору, до речі, їх площа найбільша серед українських храмів.

Пам’ятник встановлено перед соборною дзвіницею, яку 5 років тому Митрополит Володимир заклав саме у Вербну неділю. А сьогодні на першому поверсі дзвіниці діє меморіальний музей Його Блаженства.
Блаженніший Митрополит Володимир був Предстоятелем Української Церкви з 1992 по 2014 рік. За цей час в Україні побудовано тисячі храмів та сотні монастирів, понад 250 угодників Божих прославлено в лику святих, відкрито десятки богословських навчальних закладів, започатковано сотні церковних засобів масової інформації. Діяльність Церкви перестала бути обмеженою лише церковною огорожею – почали діяти синодальні відділи з опіки над незахищеними верствами населення (сиротами, людьми з вадами розвитку, ув’язненими). Люди різних професій почали отримувати допомогу та підтримку від Церкви – це і медики, і військові, і науковці. Сьогодні справи Блаженнішого Владики продовжує Фонд його пам’яті, розташований у Музеї, що на першому поверсі дзвіниці Спасо-Преображенського собору.



















