Сьогодні, 19 грудня, у день пам’яті святителя Миколая Чудотворця, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр молитовно відзначив дев’яту річницю архієрейської хіротонії. Владика Олександр очолив Божественну літургію цього дня та всеношну напередодні, у співслужінні духовенства собору. Після літургії благочинний протоієрей Валерій Кравець від імені духовенства і громади собору на чолі з головою Парафіяльної ради Ігорем Лисовим привітав владику зі святом річниці єпископського служіння. А опівдні почалося дитяче свято в соборі.
У проповіді митрополит Олександр зазначив, що святий Миколай був такою самою людиною, як усі ми, – але через своє життя в любові для ближніх став взірцем. “Подражанням Христу Спасителю є єпископське служіння, про це нагадує нам Святе Письмо, що читається у дні пам’яті святителів… І ми, будучи добрими вівцями двору Господнього, приходимо до цього двору, щоб бачити свого пастиря, щоб слідувати за ним, – і тоді матимемо добру пажить, і насамперед – святу і Божественну Євхаристію, якої ми стали учасниками сьогодні”, – сказав владика.
“Нехай Господь дасть нашій Церкві багато добрих пастирів, які, примножуючи число святих і обраних на Небесах, вклоняючись перед вічним Агнцем, молитимуть за нас, припадаючи на коліна – за мир і добробут, за все, що необхідно нам у цьому житті, і за життя вічне”, – побажав митрополит Олександр.
Отець Валерій, вітаючи владику від громади собору, побажав йому бути добрим пастирем, “щоб ми чули ваш голос і йшли за вами”, і щоб наш Великий Архієрей Христос допомагав нести хрест єпископського служіння.
Цього дня вітали також із днем іменин клірика собору протоієрея Миколая Тишкуна.
А після служби голова Парафіяльної ради собору Ігор Лисов і духовенство вітали усіх діточок зі святом святителя Миколая Чудотворця. Після короткої молитви діти подивились святкову виставу. Усі отримали солодкі подарунки та разом запалили ялинку на Соборній площі.
Фото Максима Сидоренка



























































