Сьогодні ввечері, у середу 30 березня, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр відправив у Спасо-Преображенському соборі літургію Передосвячених Дарів. Владиці співслужили клірики храму і гості.
За церковним уставом, літургія Передосвячених Дарів має відправлятися саме ввечері, бо поєднується з вечірнею. Протягом дня віряни тримали повний піст, щоб ввечері натщесерце причаститися Тіла і Крові Христових. Для тих, хто за станом здоров’я не може цілий день до вечора не їсти і не пити, дозволялося починати піст з полудня.
Впродовж Великого посту по середах і п’ятницях відправляються особливі богослужіння – Літургії Передосвячених Дарів. На відміну від звичайної Божественної літургії, тут не відправляється Євхаристія, тобто не освячуються хліб та вино. Для причастя береться Агнець (євхаристійний Хліб), який був освячений у неділю на Божественній літургії святителя Василя Великого.
Для того, щоб відчути особливу, неповторну атмосферу “світлої печалі”, яку створюють великопісні богослужіння, треба прийти до церкви не тільки у суботу чи неділю, а у буденні дні. Богослужіння по суботах і неділях під час Великого посту майже не відрізняється від звичайного. Якщо є можливість та дозволяє графік роботи, варто хоча б один раз прийти на літургію Передосвячених Дарів. Тут також можна висповідатися та причаститися та разом із тим “зануритися” у трепетну та тиху красу великопісних буднів.
Вечірні Літургії Передосвячених Дарів відправлятимуться у Спасо-Преображенському соборі по середах. Слідкуйте за розкладом богослужінь.





Спаси Господи.
А для тих у кого здоров”я в нормі, але морально і физично тяжкувато перебувати цілий день без води та їжі, можна почати утримання з полудня? І ще: так як у середу не буде змоги підготуватися до Причастя (послідування до Св Причастя), чи нормальним буде, підготуватися у вівторок ввечері?
Дякую.
Доброго дня, Юлія. Так, можна з полудня постувати. Молитви можете почитати коли Вам зручно, у вівторок цілком можливо. З повагою, священик Андрій