Сьогодні, 5 липня, вже два роки, як немає поруч із нами нашого Блаженнішого отця – Митрополита Володимира (Сабодана). Але для молитви і пам’яті немає меж смерті. Віруємо, що, за словом Господнім, у Бога всі є живими. І Блаженніший Володимир, який спочив тілом, навіки перебуває з нами в єдиній Церкві Бога Отця і Господа нашого Ісуса Христа.
“Блаженніший Володимир – це єдина свята людина, яку я знав за свого життя”, – говорить ктитор Спасо-Преображенського собору Ігор Володимирович Лисов. Найближчий помічник Його Блаженства, нині митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) сьогодні співслужив разом із Предстоятелем УПЦ Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм за поминальною Божественною літургією в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.
В Спасо-Преображенському соборі Божественну літургію і панахиду відправили клірики собору разом із хором під управлінням Олександра Тарасенка та парафіянами. Після панахиди вийшли разом до пам’ятника Блаженнішому Володимиру і заспівали “вічну пам’ять”.
Клірик собору отець Андрій Дудченко поділився споминами про останню зустріч із Митрополитом Володимиром за його життя, коли разом з іншими священиками у лікарняній палаті соборували Блаженнішого. “Тоді було дуже ясно відчутно, як в цьому немічному тілі, що живе останні дні на землі, перебуває велика сила духу”, – сказав отець Андрій.
Саме так: просто і смиренно, не через примус влади, а силою любові – діяв Блаженніший за свого життя. І в цьому назавжди він є для нас прикладом і справжнім духовним отцем.
Дивіться також: слово митрополита Олександра у день смерті Блаженнішого Митрополита Володимира:
Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира та галерея “Соборна” влаштували благодійний поминальний обід для понад двохсот нужденних. Владика Олександр та єпископ Бородянський Варсонофій особливо подякували волонтерам, які допомогли в організації обіду.
Після поминального обіду митрополит Олександр приїхав до Музею Блаженнішого Митрополита Володимира, що в дзвінниці Спасо-Преображенського собору. Разом із протоієреєм Валентином Марчуком і паломницькою групою духовенства з Волині відправили заупокійну літію перед пам’ятником блаженноспочилому архіпастирю.
Сьогодні Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира вперше вручив іменні стипендії трьом випускникам Волинської духовної семінарії: священику Віктору Мартинюку, Олександру Сачковському та Володимиру Гарасюку. Передбачається, що такі відзнаки отримуватимуть студенти, які досліджують творчу спадщину Митрополита Володимира.










