Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр і благочинний Спасо-Преображенського собору протоієрей Валерій Кравець перебувають в паломництві у монастирях Святої Гори Афон. Сьогодні, у неділю 27 березня, владика Олександр очолив відправу Божественної літургії святителя Василія Великого у Свято-Пантелеїмонівському монастирі. Владика Олександр та всі учасники делегації молилися перед афонськими святинями за мир в Україні.
Вчора, у суботу, учасники делегації Спасо-Преображенського собору вклонилися мощам святителя Георгія Побідоносця та зустрілися з ігуменом монастиря Ксенофонт архімандритом Алексієм. Нагадуємо, що минулого року в цьому монастирі на замовлення ктитора Ігоря Лисова було написано чудову ікону св. великомученика Георгія, яка тепер знаходиться в нашому соборі.
У минулу п’ятницю владика Олександр відправив літургію Передосвячених Дарів у монастирі Дохіар. Учасники делегації спілкувались із старцем цього монастиря ігуменом Григорієм. Делегацію собору супроводжує директор Паломницького відділу Української Православної Церкви Володимир Теліженко.
У монастирі Дохіар владика Олександр разом з паломниками також відправив молебний спів перед чудотворною іконою Божої Матері “Скоропослушниця”.
Також паломники відвідали афонський монатир Зограф.
На запрошення митрополита Верійського Пантелеймона владика Олександр з паломниками відвідали монастир Сумела в Греції. Вклонилися давній іконі Пресвятої Богородиці, яка, за переданням, була написана святим апостолом і євангелістом Лукою.
Владика Олександр сердечно подякував митрополиту Пантелеймону за щиру гостинність. Верія – це місто, в якому, за свідченням книги Діянь апостольських, проповідував під час місіонерських подорожей апостол Павел. Владика Олександр з паломниками помолилися біля сходів, з яких, за переданням, проповідував “апостол народів”.










































