Ктитор Спасо-Преображенського собору Ігор Лисов продовжує піклуватися про прикрасу найкрасивішого сучасного храму України. З його ініціативи підготовлено проектну документацію та отримано благословення у Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія на будівництво двох приділів та крипти в комплексі ставропігійного Спасо-Преображенського собору.
Будівництво приділів розпочнеться вже за кілька днів. А сьогодні, 20 березня, після Божественної літургії у неділю Торжества Православія, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр освятив два наріжних камня, які передав ктитор Ігор Володимирович для будівництва приділів собору.
Приділи, або бокові вівтарі, будуть побудовані з півночі та півдня (праворуч і ліворуч) від притвору Спасо-Преображенського собору. Південний (правий) приділ буде посвячено на честь святого благовірного князя Ігоря – небесного покровителя ктитора Спасо-Преображенського собору. В крипті (підземному храмі) під північним приділом буде поставлено Голгофу.
Північний (лівий) приділ буде посвячено на честь ікони Божої Матері “Всецариця” – однієї з найзнаменитіших у світі чудотворних ікон, оригінал якої зберігається у монастирі Ватопед на Афоні в Греції, і список якої є першою святинею, привезеною зі Святої Гори Афон до нашого собору. Відомі багаточисленні випадки зцілень від раку, що стались після молитви перед «Всецарицею». Ця невелика ікона XVII століття з давніх часів приваблювала в монастир чималу кількість паломників, що шукали заступництва і втіхи у Пречистої Діви. У Спасо-Преображенському соборі щосереди (крім періоду Великого посту) перед цією іконою служиться акафіст.





Pingback: Митрополит Олександр заклав наріжний камень у будівництво північного приділа Спасо-Преображенського собору | Спасо-Преображенський собо