19 серпня Православна Церква урочисто відзначає Преображення Господнє. Це престольне свято нашого собору. Відправу Божественної літургії сьогодні очолив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр у співслужінні архієпископа Білогородського Миколая, архієпископа Володимир-Волинського і Ковельського Володимира, архієпископа Макарівського Іларія, архієпископа Дніпродзержинського і Царичанського Володимира, архієпископа Яготинського Серафима, єпископа Діонісія, єпископа Бородянського Варсонофія, духовенства собору та гостей. За службою разом з усіма молився і ктитор храму, Голова парафіяльної ради Ігор Лисов.
Після літургії звершили хресний хід навколо храму та освятили виноград і плоди нового урожаю. За богослужінням також молилися про здоров’я усіх поранених та хворих, про мир у нашій державі.
Вітаючи парафіян та гостей після літургії, митрополит Олександр порівняв собор із горою Фавор, де під час Преображення Господнього апостол Петро сказав: “Добре нам тут бути”. Владика настоятель подякував усім гостям архієреям, священнослужителям, ктиторові, регенту хору та усім парафіянам за чудову радісну атмосферу богослужіння.
Ктитор собору Ігор Лисов у вітальній промові розповів, що Спасо-Преображенський собор, який цього року святкуватиме п’яту річницю освячення, був започаткований на самому верху Святої Гори Афон, звідки Ігор Володимирович привіз благословення ченців та камінь, закладений у вівтарну апсиду собору. Ктитор побажав миру та благополуччя усім парафіянам та нашій Українській державі та висловив сподівання, що майбутнє наших дітей з благословення Божого буде мирним та радісним.
Богослужіння транслювалося наживо на нашому сайті та на національному телеканалі “Перший Ukraine”.
(Відео буде доступне для перегляду після обробки на сервері)






















