Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр і благочинний Спасо-Преображенського собору повернулися із паломництва до монастирів Святої Гори Афон.
У монастирі Іверон перед чудотворною Іверською іконою Пресвятої Богородиці паломники помолились за мир в Україні. Мали спілкування із отцем ігуменом обителі, який завірив у своїх щирих молитвах за Україну та мир на нашій багатостраждальній землі. Насельники обителів Святої Гори гарно проінформовані паломниками про події, що відбуваються в Україні, і завжди при зустрічах з глибоким переживаннями кажуть, що примножують свої прохання до Пречистої Діви Марії – Великої Ігумені Святої Гори.
Паломники відвідали також Іллінський скит (так званий український). Свого часу більшість мешканців цього скита складали ченці, що походили з сучасних України та Молдови. Засновником скита був преподобний Паїсій Величковський, народжений на Полтавщині (1722-1794). Прп. Паїсій був настоятелем скита впродовж 11 років, тут він прийняв схиму та почав роботу над перекладами святоотцівських творів (найбільш відома праця – Добротолюбіє.
Паломницьку групу радісно прийняв ігумен скита архімандрит Іоаким. Учасник групи архімандрит Гавриїл (Анісімов), намісник ставропігійного монастиря преподобного Паїсія Величковського, передав в дар обителі часточку мощів преподобного Паїсія, яку він отримав з благословення і на прохання блаженноспочилого Митрополита Володимира у Нямецькому монастирі. Ігумен Іоаким щиро подякував отцю Гавриїлові за передачу мощів святого засновника Іллінського скита.
Владика Олександр разом з паломниками також відправив Божественну літургію в монастирі Ксенофонт Святої Гори Афон.

















