Сьогодні, 14 жовтня, на свято Покрови Божої Матері, громада нашого Спасо-Преображенському собору відзначає шосту річницю освячення храму Блаженнішим Митрополитом Володимиром. Урочисті богослужіння очолив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. За всеношною напередодні йому співслужив архієпископ Макарівський Іларій, а за Божественною літургією – єпископ Діонісій (Констянтинов) да духовенство храму. За богослужінням молився ктитор собору Ігор Лисов, голова Голосіївської райдержадміністрації Наталія Бондар та численні парафіяни і гості. Після літургії освятили та встановили хрести на два соборні приділи.
Спасо-Преображенський собор був закладений на свято Покрови Пресвятої Богородиці 2005 року старанням ктитора Ігоря Лисова. Освятив собор 13 жовтня 2010 року спочилий Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир (+2014, Сабодан). До свята Покрови 2012 року було відбудовано та освячено дзвіницю біля собору, на якій встановлений найбільший в Україні карильйон на 56 дзвонів.
Після освячення накупольних хрестів ктитор собору Ігор Лисов привітав громаду зі святом: “Сьогодні нам дуже не вистачає нашого Блаженнішого Митрополита Володимира, який освячував і цей храм, і дзвіницю. Всім присутнім в цей чудовий сонячний день хочу побажати, щоб у ваших сім’ях були радість і щастя. Сьогодні в храмі я стояв біля входу і дивився на обличчя людей, на те, з яким настроєм люди заходять у храм. Ви знаєте, у нашій країні є майбутнє. Я дуже вдячний усім вам, за те, що ви відвідуєте храм; дуже вдячний духовенству за якість служби, дуже вдячний нашому хору і регенту Олександру Тарасенку, дуже вдячний будівельникам компанії “Ліко-Холдинг”, в тому числі особисто Олександру Кучеру, Олексію Дроб’язко, Олександру Руханському, Дмитру Денисенку, митцю Юрію Левченку. Це люди, які працювали день і ніч заради того, щоб відбулося наше свято, щоб, як завжди, на Покрову в нашому храмі ми відкривали якусь новину. Нехай хранить вас Господь Бог. Нехай Господь Бог береже нашу державу Україну і дає щастя кожній родині”.
Богослужіння транслювалося наживо на нашому сайті та на національному телеканалі “Перший Ukraine”.
(Відео буде доступне для перегляду після обробки на сервері)
Фото Максима Сидоренка













































