У свято Входу Господнього до Єрусалиму, або Вербну неділю, 5 квітня, відправу Божественної літургії у Спасо-Преображенському соборі очолив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. Цього дня святкуємо урочистий вхід Ісуса Христа до Єрусалиму незадовго до страждань та розіп’яття.
Цього дня до Спасо-Преображенського собору також прибули 30 дітей із міста Слов’янськ. Школа №6 імені Тараса Шевченка міста Слов’янськ Донецької області, у якій вони навчаються, значно постраждала під час бойових дій, та нещодавно була відновлена допомогою військовослужбовців Спеціальної служби транспорту України.
Митрополит Олександр передав директору школи Наталії Іванівні Дубровській факсимільне видання Пересопницького Євангелія для краєзнавчого музею, а усі діти були запрошені на концерт, підготовлений для них за підтримки ктитора собору Ігоря Лисова у Ліко-школі та на екскурсію святинями Києва. Надалі вони прямуватимуть з екскурсією до Львова.
Митрополит Олександр подарував кожній дитині ілюстроване видання Нового Завіту. “Ці діти, що пережили жахи війни, мають бачити у своєму житті тільки саме прекрасне та радісне”, – сказав владика.
Богослужіння транслювалося наживо на нашому сайті та на національному телеканалі “Перший Ukraine”.
(Відео буде доступне для перегляду після обробки на сервері)
Дивіться також запис слова митрополита Олександра на Вхід Господній до Єрусалиму.


























Дякую Вам, Владико, що помянули за Літургією нашого патріарха.
На душі стало легше.
Без Вас це не завжди на Літургії роблять.