На свято Успіння Пресвятої Богородиці до Святої Землі вирушила паломницька делегація від Спасо-Преображенського собору на чолі з митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром та ктитором Ігорем Лисовим. Повернулися прочани із доброю новиною: за попередньої домовленості, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, з ласки Пресвятої Богородиці та благословення Блаженнішого Патріарха Святого града Єрусалиму і усієї Палестини Феофіла ІІІ, на прохання Спасо-Преображенської парафії, яка відзначає своє п’ятиріччя, та до 80-ліття із дня народження блаженної пам’яті Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана), до України прибуде чудотворна ікона Плащаниці Пресвятої Богородиці із скиту Мала Гефсиманія міста Єрусалима.
Дата привезення святині планується на першу половину жовтня поточного року. Про строки перебування святині та іншу інформацію буде повідомлено додатково.
Супроводжував делегацію голова Паломницького відділу УПЦ Володимир Теліженко.
Митрополит Олександр та протоієрей Валерій Кравець також відправили Божественну літургію у Преображенському храмі на горі Фавор, де після богослужіння вибрали та освятили наріжні камні для Спасо-Преображенського собору Києва та для храму Преображення Господня, що будується у пам’ять Блаженнішого Митрополита Володимира.














Слава Богу и Пресвятой Богородице за Их милость к нам что привезут опять такую святыню. Я была в 2012 году когда привозили в Лавру Плащаницу просто незабываемые моменты радости и благодати которые запоминаются на всю жизнь.