День святого Миколая у Спасо-Преображенському соборі

Сьогодні, 19 листопада, рівно десять років тому найближчий помічник блаженноспочилого Митрополита Володимира отець Олександр (Драбинко), нині митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, був висвячений у єпископа Української Православної Церкви. Впродовж десяти років владика Олександр несе послух вікарного архієрея Київської єпархії і вже сім років очолює громаду нашого собору. Привітати владику з першим ювілеєм святительства сьогодні прийшли митрополит Вишгородський і Чорнобильській Павел, інші єпископи і священики, голова Парафіяльної ради собору Ігор Лисов і численні гості. Після служби в соборі було влаштоване дитяче свято з виставою, запаленням ялинки і солодощами. На це свято прийшли діти з “Ліко-школи” та дитячого садочку “Ліко-світ”.

За Божественною літургією митрополитам Павлу і Олександру співслужили архієпископ Бучанський Пантелеїмон, архієпископ Макарівський Іларій, архієпископ Городницький Олександр і архієпископ Обухівський Іона.

За підтримки голови Парафіяльної ради собору Ігоря Лисова богослужіння транслювалося наживо на нашому сайті та на національному телеканалі “Перший Ukraine”.

(Відео буде доступне для перегляду після обробки на сервері)

Проповідь після Апостолу говорив протодиякон Сава Заріцький, після Євангелія – митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Проповідь протодиякона Сави Заріцького на Апостольське читання

Зі святом дорогі отці, брати та сестри!

Сьогодні свята Православна Церква нагадує нам через послання святого апостола Павла, як потрібно ставитись до тих, хто пильнує за душами нашими – до наставників у вірі. У той час коли писалося послання – наставниками були апостоли, а згодом святі отці Церкви. Зараз же це єпископи, священники та диякони – ті хто прийняли благодать Святого Духа через апостольське приємство.

«Слухайтеся ваших наставників та коріться їм…» – сказано у сьогоднішньому апостольському читанні. Ці слова дуже часто слугують підґрунтям для появи тоталітарних сект, для свавілля лжепастирів та їх маніпуляцій довірливими людьми. То ж правомірно замислитись, чи кожному наставнику потрібно коритись. Блаженний Феофілакт Болгарський так тлумачить ці слова. Якщо віруючі бачать неправедне життя свого пастиря але його проповідь наставляє їх у вірі – то у справах віри до нього дослухайтесь а у життєвих справах не беріть з нього прикладу. Якщо ж проповідь його розбігається зі словами Христа, то яким би добрим життям не жив пастир – тікайте від нього.

Разом з тим, вказівка слухатися наставників зобов’язує й самих наставників відповідально ставитись до кожного свого слова. Тому що «всякому, кому дано багато, багато й чекатимуть. А кому ще більше дано, від того ще більше жадатимуть.» (Лк. 12, 48) – каже апостол Лука.

Послух Богу є джерелом радісного блаженства. А слухати святих отців як послідовників апостолів – це означає слухати Самого Бога. Ось чому Господь сказав: «Хто слухає вас Мене слухає, хто ж відвертається від вас, відвертається від Мене, хто ж відвертається від Мене, відвертається від того Хто Мене послав.» (Лк. 10, 16). Амінь.

Голова Парафіяльної ради собору Ігор Лисов, вітаючи парафіян і гостей із днем святого Миколая, побажав усім мати гарне майбутнє з щирою вірою в Бога. Ігор Володимирович подякував наміснику Києво-Печерської Лаври владиці Павлу та всім присутнім єпископам за спільне богослужіння та за високу оцінку нашої мирної праці.

“Ми збудували дім Господа Бога і велика роль в цьому належить нашому митрополиту Олександру, від початку реєстрації нашої ставропігійної релігійної громади і до сьогодні. Він робить усе, щоби храм був наповнений Божим Духом, щоб кожен, хто приходить сюди, отримав Божу благодать, підтримку і віру в майбутнє. Стараннями владики зібрано гарне духовенство, і мені дуже приємно, що храм увесь час наповнюється людьми”. Ігор Лисов також зазначив, що вже п’ять років ми співпрацюємо з телебаченям, і кожної неділі богослужіння з собору транслюється на всю Україну і за кордон.

Ігор Лисов побажав, щоби кожна родина гарно провела свята, які ми святкуємо і які святкуватимемо найближчим часом, і запросив усіх на Різдво Христове і на Водохреща до Спасо-Преображенського собору.

Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел розповів, що має причетніть до появи Спасо-Преображенського собору. Коли виникла ідея будівництва цього храму, настоятель сусідньої Борисоглібської громади УАПЦ о.Юрій Бойко прийшов у Києво-Печерську Лавру до намісника владики Павла і попросив освятити наріжний камінь для будівництва собору. Тоді з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира владика Павел освятив наріжний камінь.

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр сердечно подякував всім єпископам, духовенству, голові Парафіяльної ради, парафіянам і гостям собору за привітання з ювілеєм архієрейської хіротонії: “Як ми збираємося і єдними устами і єдиним серцем славимо Бога, і в сьогоднішній день і надалі – нехай благословить Бог піднімати руки перед престолом Божим і всім нам збиратися, щоб усі ми були разом і просили у Бога миру, благополуччя і добра кожному на благу потребу”.

Фото Максима Сидоренка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *