Сьогодні, 19 серпня, у Спасо-Преображенському соборі – престольне свято! Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, голова Парафіяльної ради Ігор Лисов і громада собору вітають усіх читачів сайту з цим великим святом! Православна Церква згадує сьогодні подію, описану в Євангелії: Ісус Христос, піднявшись із трьома найближчими учнями на високу гору, явив їм Свою Божественну славу. Учні побачили пророків Мойсея та Іллю, які бесідували з Ісусом, та почули голос із хмари, що охопила їх: “Це є Син Мій улюблений…”
Святкову Божественну літургію на це велике свято очолив митрополит Олександр у співслужінні архієпископів Пантелеїмона Бучанського та Іларія Макарівського, а також архієпископа Гурія. Після літургії звершили хресну ходу навколо собору та освятили виноград і плоди нового урожаю. Благословення плодів цього дня – це подяка Богові, адже все творіння є даром Творця нашого. Чудовими святковими піснеспівами порадував парафіян архієрейський хор під управлінням Олександра Тарасенка.
