Сьогодні, у середу 23 липня, у Спасо-Преображенському соборі молитовно вшанували вісімдесят першу річницю з дня народження Блаженнішого Митрополита Володимира. Божественну літургію та заупокойні богослужіння цього дня очолив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, який впродовж останніх шістнадцяти років життя блаженноспочилого Предстоятеля Української Православної Церкви був його найближчим помічником. За богослужінням молилися Голова Парафіяльної ради Спасо-Преображенського собору Ігор Лисов, духовенство, парафіяни, в тому числі співробітники компанії “Ліко-Холдинг”, і численні гості.
Пам’ять люблячих і вдячних сердець об’єднала сьогодні всіх у спільній молитві. А головне, що з’єднало всіх навколо Блаженнішого Володимира, – це його людяність і простота, увага до кожного особисто та вірність Євангельському шляху.
Після літургії всі вийшли з собору до пам’ятника Митрополиту Володимиру, що на площі перед соборною дзвіницею. Там відправили панахиду.
“Всі ми знаємо, що у Бога немає мертвих, а всі живі”, – сказав у поминальному слові митрополит Олександр. Він згадав слова апостола Павла про людину, яка була піднесена до третього неба, і додав: “І я знав людину, яка була піднесена в справах благочестя до третього неба – це митрополит Володимир”. За словами владики Олександра, всі 16 років, які він ніс послух помічника Предстоятеля, стали свідченням безмежної любові до Бога і до ближнього і прикладом виконання заповідей Христових. “Він проніс через усе життя хрест віри, любові, співстраждання і допомоги ближньому, любові до Батьківщини, любові до кожної особистості, до всіх, хто до нього приходив і з ним спілкувався”. І тому ми сьогодні не тільки молимося про нього, але й просимо його молитися за нас на Небесах.
“Нема вже два роки з нами нашого Блаженнішого. Але він завжди буде в наших серцях. І ми будемо завжди робити те, чому він нас навчив”, – сказав Ігор Лисов, голова Парафіяльної ради і ктитор, який допоміг зберегти пам’ять про Блаженнішого Володимира у Спасо-Преображенському соборі, в меморіальному музеї та в пам’ятнику. За ті двадцять два роки, що Митрополит Володимир перебував на Київській кафедрі, він зробив неоцінимий внесок не тільки для Української Православної Церкви, а й для держави, зазначив Ігор Володимирович.
“За роки предстоятельства Митрополита Володимира виросло нове покоління людей в нашій державі, які по його молитвах проклали свою дорогу до Господа Бога. Подивіться на наше духовенство, на нашого митрополита Олександра – це люди, які виховані нашим Блаженнішим. Сьогодні їх молитву чує вся Україна…” – сказав Ігор Лисов.
На думку голови Парафіяльної ради, Спасо-Преображенський собор є знаковим місцем для пам’яті про Митрополита Володимира. “Він освячував наш храм і дзвіницю. Силами нашої компанії і митрополита Олександра створена така чудова пам’ятка, єдина в нашій державі – це музей нашого Блаженнішого, – сказав Ігор Володимирович. – Мені дуже приємно, що ми з вами були присутні на життєвому шляху нашого Блаженнішого. Це – велика і могутня постать. Він дуже добра і щира людина, але що стосується Церкви і принципів – це людина безкомпромісна… Ми не можемо його підвести. Цей храм – це його дім. І повірте, він бачить, що тут робиться, живе з нами, і перед престолом Божим молиться за кожного з нас”.
Після богослужінь в Спасо-Преображенському соборі владика Олександр разом із духовенством, головою Парафіяльної ради собору і гостями відправив заупокійну літію на лавському цвинтарі – місці вічного спочинку Блаженнішого владики.
Фото Максима Брусники.



































Святий Отче! Коли Бога про нас.