23 листопада 2015 року, у день 80-ліття Блаженнішого Митрополита Володимира, відбулося урочисте відкриття меморіального музею Його Блаженства Музей, який розташовано на першому поверсі дзвіниці Спасо-Преображенського собору.
На урочистій церемонії відкриття були присутні: духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, Президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко; представник Єрусалимського Патріарха на Кіпрі митрополит Вострський Тимофій, ієрархи Української Православної Церкви: митрополити Сарненський і Поліський Анатолій, Вінницький і Барський Симеон, Криворізький і Нікопольський Єфрем, архієпископ Макарівський Іларій, єпископи Унгенський і Ниспоренський Петро, Бородянський Варсонофій, ктитор собору Ігор Володимирович Лисов, народні депутати, представники духовенства та громадськості.
Президенти відзначили вклад Митрополита Володимира у розбудову Української держави та у збереження міжконфесійного миру, поділилися спогадами про особисті зустрічі та настанови Первосвятителя. Зокрема, Леонід Кравчук зазначив: «Є люди, які наче зірка згорають, але залишають по собі яскравий слід. Саме таким був Митрополит Володимир».
Також прозвучали слова подяки духівнику Фонду та ктитору собору за справи, спрямовані на збереження світлої пам’яті про Його Блаженство для майбутніх поколінь.
Присутні ознайомилися з експозицією музею, більшість речей якої були зібрані митрополитом Олександром, та залишили теплі спогади у книзі поважних гостей.
На згадку про подію духівник Фонду вручив гостям статуетки Блаженнішого Митрополита Володимира.
Музей відкрито для відвідувачів по п’ятницях, суботах та неділях з 10:00 до 17:00. Вхід вільний.









