28-30 травня настоятель Спасо-Преображенського собору митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр та ктитор собору Ігор Лисов на чолі паломницької групи відвідали Святу Гору Афон.
29 травня, в день свята Вознесіння Господнього, митрополит Олександр очолив всеношну та Божественну літургію у Свято-Пантелеймонівському монастирі на Святій Горі Афон. Його Високопреосвященству співслужили священноігумен обителі архімандрит Ієремія (Алексін), братія обителі у священному сані та духовенство нашого собору – благочинний протоієрей Валерій Кравець, протоієрей Андрій Дудченко та протодиякон Іван Гичун.
У п’ятницю, 30 травня, на запрошення ігумена монастиря Ксенофонт архімандрита Олексія, митрополит Олександр відправив Божественну літургію у соборному храмі цієї обителі. За богослужінням співав хор студентів Київських духовних шкіл, які також цими днями перебували паломницькою групою на Святій Горі. За богослужінням митрополиту Олександру співслужили священноігумен монастиря Ксенофонт архімандрит Олексій, викладачі Київських духовних шкіл у священному сані, священики Спасо-Преображенського собору та духовенство обителі.
За усіма богослужіннями підносилися молитви за мир в Україні.
За службами молилися ктитор Спасо-Преображенського Собору Ігор Володимирович Лисов, заслужений артист України Петро Мага, віце-президент Федерації України зі стрибків у воду Володимир Волковинський та інші паломники.
Під час спілкування з ігуменом обителі після Божественної літургії митрополит Олександр особливо зазначив, що саме благословенням та сприянням архімандрита Олексія у жовтні 2013 року до м. Києва та до Спасо-Преображенського собору було привезено велику християнську святиню – десницю святого великомученика Георгія Побідоносця, що зберігається у монастирі. Також митрополит Олександр подякував отцю Олексію за любов до України та українських паломників, за гостинність, що він проявив, прийнявши у обителі Ксенофонт чисельну групу паломників з України.
У свою чергу ігумен обителі подякував митрополиту Олександру за його прибуття до обителі та урочисте богослужіння, звернувся зі словами настанови до паломників. Ігумен Олексій висловів бажання бачити прагнення до об’єднання Православної Церкви в Україні, бо саме об’єднана Церква зможе сприяти подоланню проблем, що стоять нині перед українським суспільством. Отець ігумен запевнив, що братія монастиря підносять щирі молитви про єдність Православ’я в Україні.
Ктитор Спасо-Преображенського собору Ігор Лисов також підтвердив бажання багатьох українців-мирян бачити єдину Помісну Православну Церкву в Україні. На думку ктитора, це може статися тоді, коли Українська Православна Церква отримає канонічну автокефалію. Саме на базі канонічної автокефальної Церкви, сказав Ігор Володимирович, можливе об’єднання українського Православ’я.
Паломники також відвідали монастир Дохіар, де перед чудотворною іконою Божої Матері “Скоропослушниця” почитали акафіст. Крім того, вклонилися святиням монастирів Ватопед, Пантократор, Ставронікіта, Іллінського скиту та іконі Божої Матері “Достойно єсть – Милующа” в столиці Афонської гори – Карієсі.
















