Сьогодні, 23 грудня, на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви в Києво-Печерській лаврі було ухвалено рішення про створення спеціальної комісії, яка управлятиме Київською єпархією на період хвороби Блаженнішого Митрополита Володимира. Очолив комісію архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, вікарій Київської Митрополії, настоятель нашого собору. Журнали засідання Священного Синоду опубліковані на офіційному сайті УПЦ.
До складу комісії також увійшли вікарії Київської Митрополії єпископ Яготинський Серафим та єпископ Васильківський Пантелеімон. Комісія підзвітна головуючому у Священному Синоді митрополиту Одеському та Ізмаїльському Агафангелу (на підставі пп. 16, 17 розділу IV Статуту про управління Української Православної Церкви).
Крім того, владику Олександра призначено відповідальним за лікування Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира перед Священним Синодом УПЦ.
Також для перевірки фінансово-господарської діяльності Київської Митрополії Української Православної Церкви та Київської єпархії УПЦ за 2011 рік було створено ревізійну Комісію на чолі з намісником Києво-Печерської Лаври митрополитом Вишгородським і Чорнобильським Павлом. Ревізійна комісія має надати на наступне засідання Священного Синоду (26 січня) звіт про стан фінансово-господарської діяльності Київської Митрополії та Київської єпархії.