15 червня, у неділю Всіх святих, яка в Україні є днем жалоби, в Спасо-Преображенському соборі молилися за упокій загиблих. Всіх військових, що загинули у збитому під Луганськом літаку, згадували поіменно. Настоятель собору митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр висловив співчуття рідним та близьким загиблих військовослужбовців.
“Ми просимо Милосердного Бога прийняти души спочилих українських воїнів – захисників Держави до Свого Царства любові та вічного миру. Вони виконали заповідь Божу, оскільки поклали души свої за друзів своїх. Вічна пам’ять героям України!” – написав владика Олександр на своїй сторінці у мережі Фейсбук.
“Тим, хто розв’язав та фінансує цю криваву війну, нагадуємо слова нашого Спасителя: «всі, хто візьме меч, від меча і загинуть»”, – додав митрополит Олександр.
З благословення Місцеблюстителя Київського Митрополичого престолу митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія за богослужіннями Неділі всіх святих в усіх храмах і монастирях Української Православної Церкви підносилися молитви за упокій усіх загиблих.
Відправу Божественної літургії у Спасо-Преображенському соборі очолив клірик храму протоієрей Андрій Дудченко. Богослужіння транслювалося наживо на нашому сайті та на національному телеканалі “Перший Ukraine”.
Відео буде доступне для перегляду після обробки на сервері.