Митрополит Епіфаній очолив урочистості з нагоди 15-річчя освячення Спасо-Преображенського собору

У неділю 28 вересня, в день пам’яті собору прпп. отців Києво-Печерських, що в Ближніх печерах спочивають, урочисту Божественну літургію в нашому соборі очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України. Цього дня наша громада відзначила 15-ту річницю від дня освячення ставропігійного Спасо-Преображенського собору Блаженнішим Митрополитом Володимиром.

Його Блаженству співслужили: митрополити Вінницький і Барський Симеон, Луцький і Волинський Михаїл, Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископи Луганський і Старобільський Лаврентій, Житомирський і Поліський Володимир, Тернопільський і Бучацький Тихон, Вишгородський Агапіт, єпископи Запорізький і Мелітопольський Фотій, Житомирський і Овруцький Паїсій, Рівненський і Сарненський Гавриїл, духовенство собору, Київської та Переяславської єпархій, запрошене духовенство.

На малому вході Блаженніший Предстоятель возвів кліриків собору священників Ростислава Воробія та Івана Гичуна у сан протоієрея.

Блаженніший Митрополит Епіфаній виголосив проповідь після читання Євангелія:

Під час літургії лунали особливі прохання за українських воїнів, за владу й народ України, а також за упокій душі приснопамʼятного Митрополита Володимира та душ усіх полеглих у цій страшній війні.

З нагоди пʼятнадцятої річниці освячення храму архієрейський хор під керівництвом протодиякона Олександра Тарасенка виконав найкращі зразки розпіву Києво-Печерської Лаври.

По завершенні Божественної літургії Блаженніший Митрополит Епіфаній подякував усім присутнім за спільну молитву, привітав громаду з 15-літнім ювілеєм та відзначив її благословенною грамотою. Особливо Архіпастир наголосив на важливості трудів тих, хто подбав щоб цей собор став окрасою не лише мікрорайона, а й усього Києва.

На завершення Предстоятель Православної Церкви України нагородив голову Парафіяльної ради собору Ігоря Лисова Орденом святого апостола Андрія Першозваного, а митрополиту Олександру подарував панагію. Також Блаженнійший владика вручив високі церковні нагороди духовенству храму та вірним: протоієреям Андрію Дудченку, Миколаю Павленку, Ростиславу Воробію, Івану Гичуну, протодияконам Дмитру Самойленку та Олександру Тарасенку, працівникам і парафіянам храму та співробітникам компанії “Ліко-Холдинг”.

Потому Ігор Лисов вручив Його Блаженству відзнаку парафіяльної ради та подарунок від громади – зменшену копію пам’ятника Блаженнішому Митрополиту Володимиру, що встановлено поруч із собором. Владика Олександр підніс у дар Предстоятелеві ікону великомученика Димитрія Солунського з часткою мощів.

По завершенні відправи перед пам’ятником Митрополиту Володимиру була відслужена заупокійна літія за вікопомним архіпастирем. Зазначимо, що поруч, у соборній дзвіниці, 10 років діє меморіальний музей Блаженнішого Володимира.

Цього ж дня Блаженнійший Митрополит Епіфаній духовно підтримав українських спортсменів та тренерів національних збірних зі стрибків у воду та синхронного плавання.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *