Свято Покрови Божої Матері – особливе для громади нашого собору. До цього свята було приурочено багато подій, починаючи від заснування та освячення храму.
Вже вдруге ми відзначили це велике свято в умовах повномасштабної війни, і вперше – за новим церковним календарем, 1 жовтня. У цей день наші найголовніші молитви підносилися про мир і перемогу, а також за упокоєння в обителях з праведними усіх військових, що споконвіку боронили Українську землю, а особливо в останні роки, захищаючи матір-Україну від російського агресора.
Вітаючи громаду із святом, голова Парафіяльної ради собору Ігор Лисов побажав, щоби Пресвята Богородиця завжди перебувала з нами, дарувала свою благодать і оберігала наших воїнів та Україну, захищаючи мирне синє небо й всіх українців. Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!
Свято Покрови Божої Матері для громади Спасо-Преображенського собору пов’язане з особистістю Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана; +2014). Напередодні свята Покрови у 2010 році владика Володимир освятив собор на запрошення Голови Парафіяльної ради Ігоря Лисова, а у 2012 році освятив накупольний хрест дзвіниці Спасо-Преображенського собору, що ознаменувало завершення її будівництва. Нині у дзвіниці діє меморіальний Музей Митрополита Володимира, а біля входу встановлено пам’ятник Архіпастирю. Саме біля цього пам’ятника після завершення літургії священнослужителі та миряни помолилися за упокій владики Володимира.






