Проповідь митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра у Спасо-Преображенському соборі на вечірні у Неділю прощену.
«Сидить Адам навпроти Раю, і свою наготу, ридаючи, оплакує…»
«Іди і більше не гріши» – такі слова часто говорив Спаситель після того як зцілював людей. А отже, тілесне здоров’я ставилося ним в прямий зв’язок і залежність від здоров’я духовного. Гармонія між ними була порушена нашими прабатьками в результаті їх гріхопадіння на зорі людської історії. «Однією людиною увійшов у світ гріх і гріхом смерть… в ньому (тобто в Адамі) всі згрішили» (Рим.5:12) – пише апостол Павло, пояснюючи нашу недосконалість, яку ми маємо внаслідок успадкованих результатів первородного гріха.







